Navigation Menu+

Blusa, tarakonas ir automobilis

Posted on Jan 1, 2015 by in Pasakos | 0 comments

Blusa, tarakonas ir automobilis - iliustravo Rugilė Audenienė

Autorius: Vladas Sniečkus

Tekstą redagavo ir iliustravo: Rugilė Audenienė

Pasakaitė apie blusą kaip ir daugelis pasakaičių gimė netikėtai, esant žaismingai nuotaikai. Ši pasakaitė padėjo lengvai sudominti vaikus keliauti su nenuorama blusa ir patirti netikėčiausių nuotykių.

Gyveno kartą blusa, kuri visą dieną šokuodavo sau po kiemą. Pašokdavo ji išties aukštai – iki pat medžių viršūnių. Taip bešokinėdama sykį ji taip baisingai nuvargo, kad nusprendė važiuoti į miestą prasiblaškyti. Prišokavo ji iki savo mašinos, šiaip ne taip įsėdo į ją ir bando užvesti. Tačiau mašina nė krust. Dar pasuka raktelį, bet tik geležinis džergžtelėjimas – o po to tyla. Kaip jai užvesti savo automobilį? Na, mano sau, reik matyt truputį pašokinėti ant jos. Užsilipo ir – strykt iš vietos, strykt dar kartą. Šokinėjo ji taip, šokinėjo, kad ėmė, ir spyruoklės lūžo mašinos. Na jau dabar visai ne kas. Teks matyt traukti iki miesto. Pritvirtino storą virvę prie mašinos ir traukia mašiną iš paskos.

Ilgai teko traukti, supluko, nuvargo, bet galų gale atvilko mašiną į gretimo miesto servisą, kuriame dirbo greitadarbis tarakonas. Visas pajuodęs nuo tepalų, ir vis šmirinėjo po servisą – tai prie vieno automobilio, tai prie kito. Nenuostabu, kad nuo tokios darbų gausos ir greičio vis kas nors krisdavo iš taisomų automobilių – tai detalės, tai tepalai varvėjo.

Blusa, tarakonas ir automobilis - iliustravo Rugilė Audenienė

Blusa, tarakonas ir automobilis – iliustravo Rugilė Audenienė

– Sveikas tarakone, reik man automobilį skubiai pataisyti, neužvedu niekaip, o ir spyruoklės palūžo – vos partempiau.

– Ne problema, tuoj ją.. – tarakonas visad taip sakydavo klientams. Pataisysiu ir vėl važiuosi!

Tai apsidžiaugė blusa ir sutarė, kad iš pat ryto automobilis jau bus paruoštas. Na kad jau teks laukti, tai bent neliūdėsiu – tarė sau blusa ir nuskubėjo į artimiausią šokių aikštelę padaryti tai, ką mokėjo geriausiai – pašokinėti. Ir šoko, ir šokavo blusa, per visą naktį, iki pat ryto. Tiek prisišokavo, kad galiausiai nuvargusi užmigo, o kai jau prabudo – diena buvo jau ir įpusėjusi.

Blusa, tarakonas ir automobilis - iliustravo Rugilė Audenienė

Blusa šoka – iliustravo Rugilė Audenienė

– Vaje, reik automobilio bėgt pasiimt – šūktelėjo sau atsibudusi blusa ir nuskuodė į servisą. O ten tarakonas taisė dar daugiau mašinų.

Apėjo blusa visą servisą, bet mašinos savo neranda.

– Na tarakone, kaip ir tarėmės, atėjau mašinos, – tarė blusa, – kur ji?

Tarakonas mostelėjo viena tepaluota ranka link garažo vartų, bet kai blusa prišokavo arčiau, tai net žaktelėjo – iš jos mašinos liko tik paspirtukas.

– Kas čia dabar? Kaip gi, čia, dabar.. – lemeno blusa iš nuostabos.

– Ne problema,- tarė tarakonas, kaip visad mėgo jis sakyti. Automobilyje tavo tik tie ratai ir buvo likę sveiki, o visa kita – senai nustikinėta – spyruoklės išlūžę, motoras išgriuvęs. O bet to, kadangi teko skubėti, tai sumažinau jų tiek, kad tu galėtum ir toliau striksėdama važiuot, ir dar atsarginių detalių pažvelk kiek liko – mostelėjo į milžinišką maišą kampe.

Kartais gyvenime paprasti dalykai dar ir smagesni –

Kas tiesa, tas tiesa – blusai išties labiau patiko striksėti, tad labai ir neliūdėjo. Šoko ant paspirtuko ir pasipirdama nudardėjo namo.

Blusa, tarakonas ir automobilis - iliustravo Rugilė Audenienė

Blusa ir paspirtukas – iliustravo Rugilė Audenienė

Submit a Comment