Navigation Menu+

2015-Renginiai

2016 m. renginiai

2017 m. renginiai

Mūsų partneris Kauno apskrities viešoji biblioteka inicijavo  literatūrinę kelionę po Lietuvą. Projektas vadinasi „Skaitymas šeimoje: nuo lopšinių iki šiurpių“.

Kauno apskrities viešoji biblioteka inicijavo skaitymo skatinimo šeimoje projektą. Vienas jo renginių – gegužės 30–31d. įvykusi kelionė literatūriniu autobusu. Skaityti keliaujant drauge su šeima – nauja skaitymo skatinimo ir laisvalaikio forma.

???????????????????????????????

Maršrutas po Lietuvą

Literatūrinės kelionės dalyviai lankėsi Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, istorinėse Aukštaitijos vietose, Lietuvos geografiniame viduryje Ruoščių kaime, Anykščių šilelyje, legendomis apipintame Molėtų krašte bei unikalioje senovės dangaus šviesulių stebykloje Kulionyse.

???????????????????????????????

Dangaus šviesulių stebykla

Šviesulių stebykla yra šventvietė, kurioje dešimties medinių stulpų su kalendoriniais ženklais rato viduryje įrengtas akmeninis Saulės-ugnies aukuras. Čia kelionės dalyviai klausėsi etnoastronomo Jono Vaiškūno pasakojimų apie tai, kaip dangaus šviesulius stebėjo mūsų protėviai, kaip atliekami laiko skaičiavimai, išgirdo apie mūsų protėvių pagonišką pasaulėžiūrą, astronomijos žinias bei senąjį lietuvių Zodiaką.

Skaitymai netradicinėje erdvėje

Šeimos iš anksto ruošėsi skaitymams – rinko legendas, sakmes, pasakas ir pačios buvo kelionės gidais. Vaikai ir jų tėveliai įsitraukė į edukacinius užsiėmimus: ieškojo lobio, dalyvavo lopšinių vakare mažiesiems bei šiurpių skaityme vyresniems vaikams.

vaikų šventė 177

vaikų šventė 177

Projektas „Skaitymas šeimoje: nuo lopšinių iki šiurpių“

Projekto „Skaitymas šeimoje: nuo lopšinių iki šiurpių“ rengėjai organizuoja novatoriškas veiklas vaikams, formuojančias teigiamą požiūrį į skaitymą, kuriančias šeimų skaitymo tradicijas.